دانلودرام رسمیمقاله و آموزش ها

دانلود و آموزش نصب اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول

سرانجام اولین پیش‌نمایش از نسخه توسعه دهندگان اندروید ۱۲ برای دستگاه‌های پشتیبانی کننده فعلی منتشر شد. این نسخه به شما تجربه‌ای کامل از اندروید ۱۲ را خواهد داد، اما فراموش نکنید راهی طولانی تا پخته‌تر شدن نسخه جدید از این سیستم‌عامل گوگل مانده است. اگر می‌خواهید جزو اولین نفراتی باشید که اندروید ۱۲ را تجربه می‌کند، با دانلود و آموزش اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول همراه ما باشید.

دانلود اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول

در حال حاضر این پیش‌نمایش تنها برای دستگاه‌های Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5 در دسترس است. شایان ذکر است که نسخه GSI پیش‌نمایش اندروید ۱۲ به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت تا بتوانیم بر روی هر نوع تلفنی آن را نصب کنیم. این بخش به عنوان مکانی برای دانلود تمامی نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه دهندگان/ بتا در نظر گرفته شده است.

دانلود اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول

دستگاهبه صورت OTAبه صورت Factory Image
Google Pixel 3لینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 3 XLلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 3aلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 3a XLلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 4لینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 4 XLلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 4aلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 4a 5Gلینک دانلودلینک دانلود
Google Pixel 5لینک دانلودلینک دانلود

آموزش نصب اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول

این آموزش فعلا برای دستگاه‌های پیکسل در نظر گرفته شده و پس از ارائه نسخه GSI آن را آپدیت خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که این نسخه از اندروید ۱۲ فقط برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است، بنابراین آنها را در گوشی روزمره خود نصب نکنید. این آپدیت نمونه نسخه های اولیه است و حاوی اشکالات و سایر بی ثباتی های سیستم هستند. حتی اگر روند نصب لزوماً دستگاه شما را پاک نکند، توصیه می شود قبل از ادامه، از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

پیش‌نیازها

روش ۱ : نصب از طریق ریکاوری و ADB

برای این‌که بتوانید پیش‌نمایش اندروید ۱۲ را از این طریق نصب کنید بایستی فایل قرار گرفته به صورت OTA را بارگیری کنید. این روش برای تلفن‌هایی که بوت لودر لاک شده دارند نیز کار ساز خواهد بود.

۱. فایل موردنظر را پس از دانلود در مسیر C:\adb در کامپیوترتان قرار دهید. برای راحتی کار بهتر است نام فایل را به موارد راحت‌تری تغییر دهید.

۲. توصیه می‌شود برای اطمینان از دانلود کامل و صحیح فایل، SHA-256 را بررسی کنید.

۳. در تلفن خود به Settings  و بخش About Phone رفته و بر روی بیلد نامبر ( About Phone ) چندین بار ضربه بزنید تا پیام ‘You are now a developer’ ظاهر شود. حال در تنظیمات به بخش Developer Options بروید و گزینه USB Debugging را فعال نمایید.

۴. حال تلفن خورد را به کامپیوتر متصل کنید. در صورتی که برای اولین بار می‌خواهید به صورت ADB تلفن خود را به PC متصل نمایید، دسترسی‌های لازم را اهدا کنید.

۵. در کامپیوتر به مسیر C:\adb بروید. سپس مشابه تصاویر زیر آن را به CMD تغییر دهید تا پنچره فرمان اجرا شود.

۶. حال دستور زیر را وارد کنید تا تلفن مورد نظر به حالت ریکاوری برود :

adb reboot recovery

۷. پس از آن‌که گوشی‌تان به حالت ریکاوری بوت شد،  گزینه “Apply Update from ADB” را انتخاب کنید. فرمان زیر را وارد کنید تا صحت اتصال مشخص شود. پس از وارد کردن کد زیر سریال نامبر تلفن نشان داده خواهد شد که به معنی درستی اتصال می‌باشد.

adb devices

۸. برای فلش پیش‌نمایش اندروید ۱۲ دستور زیر را اجرا نمایید. توجه داشته باشید که بخش “filename” محل قرار گیری عنوان فایل می‌باشد.

adb sideload "filename".zip

به شما تبریک می‌گوییم که به سادگی توانستید اندروید ۱۲ را بر روی تلفن خود نصب کنید. برای راه اندازی مجدد سیستم عامل Android 12 گزینه “Reboot system now” انتخاب نمایید.

روش ۲ : نصب از طریق فست بوت

برای نصب اندروید ۱۲ با استفاده از این روش بایستی فایل Factory Image را دانلود کرده و بوت لودر تلفن‌تان آنلاک شده باشد. معمولاً این کار از طریق یک فایل اسکریپت flash-all.sh یا flash-all.bat انجام می شود که در فایل دانلود شده قرار دارد، اما پیکربندی پیش فرض آن نیز کل حافظه دستگاه را کاملا پاک می کند. البته با پاک کردن ویژگی “-w” از دستور داحل اسکریپت، می‌توانید دیتا و موارد موجود در حافظه‌تان را حفظ کنید.

۱. پس دانلود فایل مذکور آن را در مسیر C:\adb قرار دهید و فایل ZIP را اکسترکت نمایید.

۲. حال در صورتی که بخواهید دیتا و موارد موجود در حافظه‌تان را حفظ کنید، بایستی فایل flash-all.bat را با استفاده از ویرایشگر متن در سیستم‌عامل مک یا لینوکس و فایل flash-all.sh را با روش گفته شده در سیستم‌عامل ویندوز باز نمایید. حال -w را پیدا کرده از درون فایل اسکریپت حذف کنید.

۳. در تلفن خود به Settings  و بخش About Phone رفته و بر روی بیلد نامبر ( About Phone ) چندین بار ضربه بزنید تا پیام ‘You are now a developer’ ظاهر شود. حال در تنظیمات به بخش Developer Options بروید و گزینه USB Debugging را فعال نمایید.

۴. حال تلفن خورد را به کامپیوتر متصل کنید. در صورتی که برای اولین بار می‌خواهید به صورت ADB تلفن خود را به PC متصل نمایید، دسترسی‌های لازم را اهدا کنید.

۵. در کامپیوتر به مسیر C:\adb بروید. سپس مشابه تصاویر زیر آن را به CMD تغییر دهید تا پنچره فرمان اجرا شود.

۶. حال دستور زیر را وارد کنید تا تلفن مورد نظر به حالت فست بوت برود :

adb reboot bootloader

۷. در سیستم‌عامل مک یا لینوکس برای فلش فایل دستور زیر را وارد نمایید :

flash-all

در سیستم‌عامل ویندوز تنها کافی است فایل flash-all.bat را اجرا کنید تا مراحل به صورت اتوماتیک طی شود.

به شما تبریک می‌گوییم که به سادگی توانستید اندروید ۱۲ را بر روی تلفن خود نصب کنید.

آموزش نصب اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول به صورت ویدئویی


در پایان امیدواریم مطلب دانلود و آموزش نصب اندروید ۱۲ نسخه توسعه دهندگان پیش ‌نمایش اول برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که تمایل به پیشرفت ما دارید، می توانید با اشتراک گذاری لینک و مطالب سایت، کمکی در مسیر پیشرفت به ما بکنید.

عرفان عبدی

عرفان هستم متولد دی ماه سال ۷۹. علاقمند به دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی، در وقت آزادم درباره برنامه نویسی و طراحی وب مطالعه می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا