مقاله و آموزش ها

آموزش جلوگیری از ویرایش جزئیات گروه واتساپ توسط اعضا

به صورت پیش‌فرض واتساپ به اعضا اجازه می‌دهد تا عنوان، توضیحات و تصویر گروه‌ها را ویرایش کنند. به عنوان ادمین، شما نمی‌خواهید که هر کسی بدون اطلاع شما این جزئیات را تغییر دهد. پس برای این‌که فقط خودتان بتوانید این کارها را انجام دهید آموزش جلوگیری از ویرایش جزئیات گروه واتساپ توسط اعضا را به دقت بخوانید.

در مرحله اول برنامه WhatsApp را در گوشی خود اجرا نمایید. سپس در سر برگ Chats بر روی گروه خود ضربه بزنید.

عنوان گروه را که در بالا صفحه مشاهده می‌کنید را باز کنید تا به صفحه نمایه ( profile ) مراجعه نمایید.

علاوه بر روش فوق، می‌توانید در سر برگ Chats، با انگشت خود بر روی گروه مورد نظر نگه دارید. پس از این کار روی نماد منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و از لیست کشویی، Group Info را انتخاب نمایید تا به صفحه پروفایل گروه را مشاهده کنید.

به سمت Group Settings حرکت کنید.

در این بخش می‌توانید تنظیم کنید که ادمین‌ها و اعضا یک گروه چه نوع دسترسی داشته باشند.

پس گزینه Edit Group Info را انتخاب نمیید تا مشخص شود کدام مجموعه از اعضا می‌توانند جزئیات اساسی گروه را تغییر دهند.

در پنجره پاپ‌آپ به نمایش درآمده، آن را به Only Admins تغییر دهید. بر روی دکمه OK ضربه بزنید تا تغییرات انجام شده ذخیره شوند.

در حال حاضر، تنها ادمین‌ها می‌توانند اطلاعات گروه شما و تصویر پروفایل را ویرایش کنند.

به محض این‌که این تغییرات را انجام دادید، واتساپ با یادداشتی در گروه این موضوع را اطلاع خواهد داد. گزینه ویرایش عنوان، توضیخات و آیکون گروه به سادگی از دید اعضا ناپدید خواهد شد.

برای بازگرداندن تنظیمات اصلی، می‌توانید به همان منوی Group Settings برگردید و از نو در بخش Edit Group Info، در پنجره پاپ‌آپ All Participants را انتخاب نمایید.

همچنین اختیارات مشابه بسیاری نیز وجود دارد که فقط ادمین گروه‌های واتساپ می‌توانند از آن‌ها بهره‌ببرند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید اعلان مهمی را پخش کنید و نمی‌خواهید در زیر طغیانی از سایر پیام‌ها دفن شود، ادمین می‌تواند به صورت موقت و یا دائمی ارسال پیام را در گروه را لغو کنند.


 در پایان امیدواریم مطلب آموزش جلوگیری از ویرایش جزئیات گروه واتساپ توسط اعضا برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که تمایل به پیشرفت ما دارید، می توانید با اشتراک گذاری لینک و مطالب سایت، کمکی در مسیر پیشرفت به ما بکنید.

اگر مشکلی داشتید آن را در بخش کامنت یا در گروه پرسش و پاسخ درمیان بگذارید.

عرفان عبدی

عرفان هستم متولد دی ماه سال ۷۹. علاقمند به دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی، در وقت آزادم درباره برنامه نویسی و طراحی وب مطالعه می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا