مقاله و آموزش ها

آموزش استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام

برخی از گروه‌ها و مکالمات تلگرام وجود دارد که بهتر است پیام‌های در آن به صورت خودکار پس از ۲۴ ساعت یا هفت روز حذف شوند. حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام از مدت‌ها قبل در بخش چت‌های محرمانه در دسترس قرار داشت. اما در به‌روزرسانی ۷.۵ تایمر حذف خودکار پیام را می‌توان برای همه چت‌های تلگرام فعال کرد. در ادامه برای آشنایی با این ویژگی در آموزش استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام همراه ما باشید.

فرایند فعال کردن ویژگی حذف خودکار در اندروید و آیفون متفاوت است، بنابراین ما هر دو روش را در ادامه پوشه داده‌ایم.

آموزش استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام ( اندروید )

شما می‌توانید قابلیت Auto-Delete را از طریق منوی Clear History در آپدیت جدید تلگرام برای دستگاه‌های اندرویدی فعال کنید. برای شروع، برنامه تلگرام را بر روی گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کرده و وارد مکالمه مورد نظر شوید.

سپس بر روی منو سه نقطه‌ای که در گوشی بالا سمت راست دیده می‌شود ضربه بزنید.

در منو باز شده گزینه Clear History را انتخاب کنید.

زمانی که پایین سوایپ نمایید، یک بخش جدید با عنوان Auto-Delete خواهید دید. در این بخش، بین گزینه‌های ۲۴Hours یا ۷Days یکی را انتخاب کنید، سپس روی دکمه Enable Auto-Delete ضربه بزنید تا ویژگی فعال شود.

تلگرام هم‌اکنون پس از زمان تعیین شده به طور خودکار تمامی پیام‌ها را از مکالمه مورد نظر حذف خواهد کرد. اگر می‌خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، به منوی Clear History برگردید. گزینه Off را انتخاب کرده، سپس روی دکمه Confirm ضربه بزنید.

آموزش استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام ( آیفون)

فرایند فعال کردن ویژگی Auto-Delete در آیفون کمی پیچیده‌تر می‌باشد. ابتدا به مکالمه‌ای که می‌خواهید ویژگی مذکور را فعال کنید بروید.

پیامی را ارسال یا انگشت خود را روی پیامی که از قبل فرستاده بوده‌اید نگه ارید.

از این طریق منوی context فعال می‌شود که بایستی گزینه Select را انتخاب نمایید.

از قسمت فوقانی صفحه، بر روی Clear Chat ضربه بزنید.

در پیام پاپ‌آپ گزینه Enable Auto-Delete را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار صفحه‌ای جدید با عنوان Auto-Deletion باز خواهد شد. در در این بخش، بین گزینه‌های ۲۴Hours یا ۷Days یکی را انتخاب نمایید. سپس روی دکمه Done ضربه بزنید.

تلگرام هم‌اکنون پس از زمان تعیین شده به طور خودکار تمامی پیام‌ها را از مکالمه مورد نظر حذف خواهد کرد. اگر می‌خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، روی نماد بازه زمانی که در جعبه متن در مکالمه دیده می‌شود، ضربه بزنید.

در این بخش، به گزینه Never سوئیچ کنید تا این ویژگی غیر فعال شود، سپس روی دکمه Done ضربه بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.


در پایان امیدواریم مطلب آموزش استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که تمایل به پیشرفت ما دارید، می توانید با اشتراک گذاری لینک و مطالب سایت، کمکی در مسیر پیشرفت به ما بکنید.

اگر مشکلی داشتید آن را در بخش کامنت یا در گروه پرسش و پاسخ درمیان بگذارید.

منبع
howtogeek

عرفان عبدی

عرفان هستم متولد دی ماه سال ۷۹. علاقمند به دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی، در وقت آزادم درباره برنامه نویسی و طراحی وب مطالعه می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا