مقاله و آموزش ها

آموزش ارسال پیامک (SMS) زمان بندی شده

به صورت معمول استفاده از پیامک برای ارتباط فوری می‌باشد. زمانی استفاده می‌شود که چیزی در ذهنتان است را ارسال کنید و یا پیامی را می‌بینید به آن پاسخ دهید. اما نظرتان در مورد ارسال پیامک زمان بندی شده چیست؟، برای لحظاتی که نمی‌خواهید ارسال پیام مهمی را فراموش کنید بسیار مفید خواهد بود. در ادامه با ما در آموزش ارسال پیامک (SMS) زمان بندی شده همراه باشید.

برنامه Google’s Messages یکی از بهترین گزینه‌ها برای ارسال پیامک در گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌باشد. در اواخر سال ۲۰۲۰، این برنامه توانایی زمان بندی پیامک‌ها را پیدا کرد.

آموزش ارسال پیامک (SMS) زمان بندی شده

برای استفاده از این ویژگی، بایستی برنامه Google Messages را از گوگل پلی استور دانلود کرده و آن را به عنوان برنامه پیامک پیش‌فرض تلفن‌تان تنظیم کنید. وقتی برای اولین بار برنامه مذکور را باز می‌کنید، گزینه “Set Default SMS App” را خواهید دید که روی آن ضربه بزنید.

در صفحه بعدی یا پاپ آپ، “Messages” را انتخاب کنید و گزینه “Set as Default” را انتخاب نمایید.

تمامی مکالمات قبلی شما اکنون در Messages نشان داده خواهد شد. مکالمه‌ای را انتخاب کنید که می‌خواهید پیامک زمان بندی شده را برای آن ارسال کنید.

سپس پیامی را که می‌خواهید زمان بندی نمایید، را وارد کرده و به صورت طولانی بر روی نماد ارسال انگشت خود را نگه دارید.

با این کار گزینه‌های زمان بندی باز خواهد شد. در بخش فوق منطقه زمانی را خواهید دید، بنابراین در مورد زمان ارسال پیام هیچ سردرگمی وجود نخواهد داشت. می‌توانید از زمان‌های پیش تعیین شده یا “Pick Date and Time” برای این کار استفاده کنید.

اگر تاریخ و زمان سفارشی را انتخاب نمایید، از شما خواسته می‌شود تاریخ و زمان ارسال SMS را انتخاب کنید. پس از انتخاب موارد ذکر شده روی گزینه “Next” کلیک نمایید.

تاریخ و زمانی را که انتخاب کرده‌اید یک بار دیگر نیز نشان داده خواهد شد. سپس برای تایید موارد انتخابی، بر روی “Save” ضربه بزنید.

سرانجام تاریخ و زمان برنامه‌ریزی شده بالای پیام شما ظاهر می‌شود. روی نماد ارسال ضربه بزنید تا پیامک زمان بندی شود.

اکنون پیام برنامه‌ریزی شده را در گفتگو خواهید دید. برای تغییر متن یا زمان برنامه‌ریزی شده، روی نماد ساعت ضربه بزنید تا بتوانید یکی از گزینه‌های send now ( ارسال بدون زمان بندی )، Delete message ( حذف زمان ) و Update message ( آپدیت پیام ) را به دلخواه انتخاب کنید.

به همین سادگی! دیگر نگران از دست دادن ارسال پیام تبریک تولد و یا موارد مهم دیگر نباشید.


در پایان امیدواریم مطلب آموزش ارسال پیامک (SMS) زمان بندی شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که تمایل به پیشرفت ما دارید، می توانید با اشتراک گذاری لینک و مطالب سایت، کمکی در مسیر پیشرفت به ما بکنید.

اگر مشکلی داشتید آن را در بخش کامنت یا در گروه پرسش و پاسخ درمیان بگذارید.

منبع
howtogeek

عرفان عبدی

عرفان هستم متولد دی ماه سال ۷۹. علاقمند به دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی، در وقت آزادم درباره برنامه نویسی و طراحی وب مطالعه می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا